OGÓLNE INFORMACJE DOTYCZĄCE FUNKCJONOWANIA PRZEDSZKOLA

Ogólne Informacje dotyczące funkcjonowania przedszkola.

1. Przedszkole jest czynne w godzinach 6:30 – 16:30.
  2. Wejście dla rodziców, dzieci i pracowników przedszkola od strony boiska szkolnego.
  3. Rodzice ponoszą opłaty za żywienie oraz za godziny realizowane poza podstawą programową.
  4. Opłaty za żywienie należ dokonać z góry do 10 każdego miesiąca na konto bankowe po wcześniejszym telefonicznym ustaleniu kwoty  (25 7879041 telefon do sekretariatu przedszkola) nr konta będzie podany na początku września.
  5. Rodzice zobowiązani są zgłosić nieobecność dziecka najpóźniej do  8.00 rano,  w przeciwnym wypadku nie będzie odliczona stawka żywieniowa.
  1. Rodzic zobowiązany jest wypełnić deklarację w której określa godziny pobytu dziecka w przedszkolu.
  2. Dzieci należy przyprowadzać i odbierać w godzinach zadeklarowanych przez rodziców.
  1. Opłaty za pobyt dzieci w przedszkolu poza podstawą programową dokonujemy na konto bankowe w kolejnym miesiącu po podliczeniu nieobecności przez wychowawców i uzgodnieniu telefonicznym z sekretariatem przedszkola. Numer konta podamy we wrześniu.
  2. Rodzice dzieci 6 letnich nie płacą za godziny realizowane poza podstawą programową.
  3. Rano i po południu wszystkie dzieci, które są zapisane na większą liczbę godzin będą  schodziły się do jednej Sali.
  4. W okresie adaptacji zaleca się skrócenie pobytu dziecka w Przedszkolu.
  5. W przedszkolu w podstawie programowej będzie realizowana religia i angielski.
  6. W grupach dzieci starszych prowadzona będzie diagnoza szkolna, a w młodszych obserwacja.
  7. Za zgodą rodziców prowadzone będą zajęcia indywidualne z dziećmi wymagającymi wsparcia przez logopedę i pedagoga po uprzednim wyrażeniu zgody przez rodziców.
  8. Do końca kwietnia nauczyciele zobowiązani są do przekazania rodzicom dzieci   6 letnich informacji o gotowości dziecka do podjęcia nauki w klasie pierwszej szkoły podstawowej.
  9. Realizacja podstawy programowej (bezpłatne 5 godzin) odbywać się będzie od godz. 8:30 do 13:30.
  10. Posiłki: 8:50 – śniadanie, 11:50 – obiad, 13:50 – podwieczorek.
  11. Obowiązkowo   ubranka  na zmianę (skarpetki, majtki, bluzka, spodnie)   w podpisanej torebce.
  12. Rodzice dzieci nowo przyjętych wpłacają na Radę Rodziców po 50 zł.
  13. Karty pracy zostały zamówione w wydawnictwie MAC, koszt jest następujący:

3 latki – 82 zł

4 latki – 92 zł

5 latki – 135 zł

6 latki – 135 + książka do języka angielskiego 29 zł. Razem 164 zł. Pieniądze za karty pracy prosimy przynieść razem z dokumentami  i wyprawką    31 sierpnia lub 1 września i przekazać osobie  odbierającej rano dziecko.

1. Pościel dla dzieci 3 letnich: kocyk, poduszeczka, 2 podkłady  w podpisanych torbach. Pościel należy prać co najmniej 1 raz w miesiącu.
  2. Rodzice dzieci dojeżdżających do przedszkola zobowiązani są powiadomić dyrektora przedszkola o chęci korzystania z dowozów przez ich dziecko, ustaleniu tras przejazdu autobusów oraz dostarczenie podpisanego zdjęcia do placówki. Dzieci będą miały zapewnioną opiekę podczas przejazdu (dojeżdżają dzieci 5 i 6 letnie)
  3. Pierwszy dniem rozwozu dzieci jest środa 2 września.
  4. Rodzice których dzieci mają alergie proszeni są o dostarczenie zaświadczenia lekarskiego od lekarza specjalisty (alergologa)

Informacje dotyczące zachowania rodziców w okresie COVID 19 podczas przyprowadzania dzieci do przedszkola oraz pobytu dzieci   w placówce

1. Rodzice przekazują dziecko personelowi Przedszkola w drzwiach wejściowych. Rodzic przyprowadzający i odbierający dziecko musi mieć zasłonięty nos i usta. Personel podczas odbierania i wydawania dziecka jest w masce lub w przyłbicy. Dziecko po wejściu do placówki zmienia obuwie      i od razu myje ręce mydłem dezynfekującym. Rodzice nie będą mogli wejść do pomieszczeń Przedszkola.(wchodzą do placówki rodzice dzieci, które po raz pierwszy będę uczęszczać do przedszkola przy zachowaniu szczególnych środków ostrożności (dezynfekcja rąk przy wejściu, rękawiczki, maseczka zasłaniająca nos i usta)
  2. Podczas pobytu dziecka w Przedszkolu rodzice mają zawsze włączone telefony komórkowe i zapewniają Placówce możliwość szybkiego kontaktu.
  3. Dziecko nie przynosi ze sobą żadnych przedmiotów z domu (zabawki, książeczki, misie itp.).
  4. Rozmowy z personelem przedszkola są ograniczane do niezbędnego minimum.
  5. Do przedszkola nie mogą być przyprowadzane dzieci, u których występują jakiekolwiek objawy przeziębienia (gorączka, katar, kaszel, duszności, wymioty, biegunka, wysypka, bóle mięśni, utrata smaku, utrata węchu itp.).
  6. W trakcie dnia dziecku może być mierzona temperatura. Jeśli temperatura będzie wyższa niż 37,5 stopnie Celsjusza dziecko jest poddawane izolacji do czasu odebrania przez rodziców. Rodzice powinni odebrać dziecko z objawami przeziębienia w przeciągu maksymalnie 30 minut od poinformowania przez Placówkę.

W tym szczególnym czasie priorytetem jest bezpieczeństwo dzieci i personelu przedszkola. Trzeba mieć świadomość, że pewne niedogodności jakie się pojawią wynikają z sytuacji epidemicznej oraz wytycznych sanitarnych. Pamiętajmy, że nasze postawy i zachowania wpływają na bezpieczeństwo nasze   i innych.

Elżbieta Pietrzykowska

Dyrektor przedszkola